ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Schumacher opustil kliniku v Lausanne. Dál se bude léčit doma

Velikost textu:
aktualizováno 9. 9. 2014 16:04

Lausanne – Michael Schumacher bude pokračovat v rehabilitaci po vážném zranění hlavy v domácích podmínkách. Legendární německý jezdec formule 1 byl propuštěn z univerzitní kliniky v Lausanne, kde byl od června. Oznámila to jeho manažerka Sabine Kehmová. Skutečný zdravotní stav Schumachera po prosincovém fatálním pádu na lyžích je nadále nejasný.

přehrát video
Schumacher opustil kliniku v Lausanne. Dál se bude léčit doma

"Michael Schumacher udělal v posledních týdnech a měsících pokroky odpovídající závažnosti zranění, ale stále je před ním dlouhá a složitá cesta," uvedla v prohlášení Kehmová. Stejně jako vždy při podobné příležitosti požádala veřejnost a média, aby respektovala soukromí Schumacherovy rodiny a nespekulovala o jeho zdravotním stavu, který sama opět nijak blíže neupřesnila.

Sedminásobný mistr světa F1 se vážně zranil 29. prosince 2013 při lyžování v Méribelu. Po nárazu do kamene utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. V nemocnici v Grenoblu podstoupil dvě operace a byl udržován v umělém spánku. Z kómatu jej lékaři probouzeli přes pět měsíců a v polovině června byl převezen z Francie do Švýcarska, kde Schumacher žije.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.