ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál favorit Sajfutdinov

Velikost textu:

Praha - Plochodrážní Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál v Praze na Markétě velký favorit Emil Sajfutdinov z Ruska před Chorvatem Juricou Pavlicem a vítězem posledních dvou ročníků Rafalem Okoniewským z Polska. Nejlepší z českých závodníků ve 46. ročníku Václav Milík dojel čtvrtý.

Emil Sajfutdinov
Emil Sajfutdinov

Ve čtvrté jízdě upadl Michele Paco Castagna a závod pro něj skončil, což byl ale jediný vážnější karambol večera, jenž se jinak odvíjel ve velmi rychlém tempu. A stejně rychle jezdil také čtyřiadvacetiletý Sajfutdinov, vítěz české Grand Prix v roce 2009.

Svá první tři vystoupení s přehledem vyhrál, pak si jeho skalp připsal český talent Milík. "Chválil mě, že jsem to dobře zajel. Oni tihle jezdci vědí, že když je někdo ještě neporazil a povede se jim to, tak z toho mají radost. Podal mi ruku a ještě se smál. Aby ne, když to pak ještě celé vyhrál," podotkl Milík.

přehrát video
Tomíčkův memoriál ovládl Sajfutdinov

Milíka ve finále zradila motorka

I díky tomu se oba dva srovnali po základním rozpisu na 13 bodech, do pětičlenného finále společně s nimi proklouzli ještě Pavlic, Lotyš Maksims Bogdanovs a jen díky většímu počtu vítězství na úkor Eduarda Krčmáře obhájce Okoniewski.

Václav Milík:

"Nijak šťastný nejsem, protože jsem chtěl být alespoň na bedně. Ale čtvrté místo je také dobré."

Sajfutdinov ve finále, při němž již na dráhu dopadaly první dešťové kapky, vystřelil od začátku za vítězstvím. "Tento stadion mi zjevně perfektně sedí, když jsem si tady zase zopakoval triumf," pousmál se Sajfutdinov. "To vítězství ve zdejší Grand Prix si velmi dobře pamatuji. Jsem rád, že mi to takhle vyšlo," dodal.

Ve finále vedle něho startující Milík jel zpočátku poslední, ale alespoň o jednu příčku si stihl polepšit. "Na startu nezabrala správně motorka," litoval Milík.

Výsledky plochodrážního Memoriálu Luboše Tomíčka

1. Sajfutdinov (Rus.), 2. Pavlic (Chorv.), 3. Okoniewski (Pol.), 4. Milík (ČR), 5. Bogdanovs (Lot.), 6. Krčmář, 7. Kůs, 8. Holub (všichni ČR), 9. Lambert (Brit.), 10. Watt (Austr.).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.