ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Favoritem Tomíčkova memoriálu je Sajfutdinov, na startu bude i pět Čechů

Velikost textu:

Praha – Fanoušci ploché dráhy jsou v pohotovosti. Na pražské Markétě se za pár dní uskuteční 46. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Ve startovní listině jsou i dva stálí jezdci Grand Prix. Organizátoři na poslední chvíli přišli o vedoucího muže mistrovství světa Grega Hancocka z USA, jenž start přislíbil, ale o víkendu se zranil. Na startu v pondělí 8. září večer bude celkem pět českých závodníků.

Plochá dráha
Plochá dráha

Poslední dva ročníky vyhrál Polák Rafal Okoniewski a má šanci zaútočit na hattrick, na který dosáhl v minulosti pouze jeden z nejlepších jezdců v historii Ivan Mauger z Nového Zélandu. Ten triumfoval ve třetím až pátém ročníku. Ze seriálu Grand Prix se proti Okoniewskému postaví Švéd Andreas Jonsson a Němec Martin Smolinski, který je v průběžném hodnocení MS jedenáctý.

Favoritem 46. ročníku je však Rus Emil Sajfutdinov, který vyhrál v minulosti šest závodů Grand Prix včetně pražského podniku v roce 2009. Nyní vede seriál mistrovství Evropy.

"Hancock měl volno a chtěl do Prahy přijet, ale bohužel se zranil. Nedojde tak k plánovanému souboji se Sajfutdinovem, abychom poměřili nejlepšího světového a evropského jezdce," litoval Pavel Ondrašík z organizačního výboru.

Přibude ještě další hvězda?

Pořadatelé o víkendu kontaktovali další tři závodníky Grand Prix, kteří mají v pondělí volno. "Věříme, že se nám na poslední chvíli podaří vytáhnout ještě jednoho kvalitního závodníka z rukávu," uvedl Ondrašík. "Ale startovní listina je velmi dobře obsazená."

Z českých závodníků budou na startu Josef Franc, Václav Milík, Eduard Krčmář, Zdeněk Holub a Matěj Kůs, který v roce 2010 jako poslední domácí jezdec závod vyhrál. Jako náhradníci budou připraveni Ondřej Smetana a Michal Škurla. "Už bychom si přáli, aby zase někdo byl na stupních, nejlépe na tom nejvyšším," přál si Ondrašík.

přehrát video
Organizátoři Memoriálu Luboše Tomíčka odtajnili startovní listinu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.