ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Räikkönen prodloužil smlouvu u Ferrari

Velikost textu:

Monza (Itálie) - Podepsáním nové smlouvy s Kimim Räikkönenem dnes vedení týmu Ferrari ukončilo spekulace o složení dvojice pilotů ve stáji v příštích letech. Finský mistr světa bude hájit rudé barvy týmu z Maranella až do konce sezony 2010. Druhý pilot Felipe Massa z Brazílie smlouvu na další dva roky už měl.

Jezdec týmu Ferrari Kimi Räikkönen
Jezdec týmu Ferrari Kimi Räikkönen
Otevřít galerii
 • Jezdec týmu Ferrari Kimi Räikkönen autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/361/36090.jpg?1218681684

Právě v poslední době sílily spekulace, že by Räikkönena po vypršení dosavadního kontraktu po příští sezoně měl nahradit buď bývalý dvojnásobný světový šampion Fernando Alonso ze Španělska nebo Robert Kubica z Polska. "Složení týmu pro příští dvě sezony se nemění," prohlásilo dnes vedení Ferrari.

Spekulace o odchodu finského jezdce, který ročně pobírá údajně 25 milionů eur, přišly po jeho nevýrazných výsledcích v letošní sezoně, v níž vyhrál dva závody. Jeho kolega Massa triumfoval pětkrát a je druhý v průběžném pořadí za Britem Lewisem Hamiltonem. Räikkönen ztrácí pět závodů před koncem na Massu 17 bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.