ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Repsol Honda testoval v Brně, lídr MotoGP Márguez měl lehký pád

Velikost textu:

Brno – Testování letošního modelu a zkouška toho nového pro příští ročník. S tímto cílem přijel na Masarykův okruh tým seriálu mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP Repsol Honda . V Brně se představily i hvězdy Dani Pedrosa a lídr seriálu Marc Márquez, který měl na vlhké vozovce lehký pád.

Marc Márquez
Marc Márquez

Oba španělští jezdci zazářili ve víkendovém závodě MS na německém Sachsenringu, kde vyhrál Márquez před Pedrosou a stejné pořadí je také v čele průběžné klasifikace MotoGP.

Při testování si v Brně užili rozmary počasí. Po slunném ránu se před polednem snesl na trať hustý déšť, který nabídl i výhodu nastavení motocyklů na mokrou trať. Právě na vlhké vozovce po smyku předního kola Márquez ztratil kontrolu a upadl.

"Provázely nás rozmanité podmínky. I když odpoledne trať uschla, tak nebyla tak přilnavá. Takže jsme si ještě neověřili další možnosti nastavení. Snad budou ve středu podmínky lepší a umožní nám splnit úkoly s nastavením stroje. A chceme také poprvé testovat nový motocykl pro příští rok," uvedl Márquez, který odkroužil 49 kol. Stejný počet urazil i Pedrosa.

přehrát video
Repsol Honda testoval v Brně, lídr MotoGP Márguez měl lehký pád
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.