ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Hamiltonova penalizace zdvihla ve formuli 1 vlnu kritiky

Velikost textu:

Spa-Francorchamps (Belgie) - Dodatečná penalizace, která Lewise Hamiltona připravila o vítězství v nedělní Velké ceně Belgie, zdvihla vlnu kritiky na adresu šéfů formule 1. Vedení stáje McLaren slíbilo, že se proti trestu odvolá, ale zatím není jasné, zda to opravdu udělá.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

Ke kritikům se přidal i exmistr světa a televizní komentátor Niki Lauda. "Je to nejhorší rozhodnutí v historii F1. Je absolutně nepřijatelné, aby nějaká trojice měla takový vliv na šampionát," pustil se Rakušan do tří traťových komisařů, kteří k Hamiltonovu času dodatečně přičetli 25 sekund a odsunuli ho tak z prvního na třetí místo. Podobně reagoval i britský tisk. "Místo oslav jednoho z největších duelů v novodobé historii se z formule 1 opět šíří ten starý zápach," napsal Daily Mirror. 

Hamilton se ve Spa dlouho z vítězství neradoval. Komisaři mu dali za vinu, že si v dramatickém závěru zkrátil trať v šikaně při pokusu o předjetí v té době vedoucího Kimiho Räikkönena. Vzápětí však finského soupeře evidentně pustil před sebe a při dalším útoku ho znovu předjel. Kritici komisařům vyčítají, že incident tak neměl žádný vliv na konečné pořadí. 

Formule 1 se tak podobně jako loni dostává do nejistoty. V minulé sezoně opouštěli diváci poslední závod v Brazílii, aniž kvůli nedořešeným protestům věděli, kdo je celkovým vítězem. Teď se situace může opakovat, protože případné odvolání McLarenu se bude řešit až po nedělní Velké ceně Itálie v Monze. To už však může být místo Hamiltona v čele seriálu Felipe Massa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.