ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Čeští junioři postoupili na Šestidenní na jedenácté místo

Velikost textu:

Serres (Řecko) - Francouzi vedou i po předposlední etapě motocyklové Šestidenní v řeckém Serresu, mezi juniory kraluje Itálie. Čeští reprezentanti jsou v obou soutěžích jedenáctí.

Enduro
Enduro

Teploměr ukazoval v místě závodu 41 stupňů ve stínu. Etapa měřila 267 km, v obou kolech se měřily dva motokrosové úseky a jeden enduro test. Ten dal jezdcům hodně do těla, trať pod vrcholem hory Lailias mezi stromy měřila 6,3 km, posetá zrádnými kameny a brzy zahalená všudypřítomným prachem.

Problémy měl zatím nejlepší český jezdec Michal Kadleček, přesto byly jeho časy až na první motokros (kde utrpěl pád) opět nejrychlejší. Také v absolutní klasifikaci si o dvě místa polepšil, ve třídě Enduro 3 zůstává čtrnáctý.

"Co jsem mohl, jsem dnes pokazil, hlavně na obou enduro testech to bylo špatné. Prostě každý den se nedaří, ale celkově jsem určitě spokojený, protože je to teprve má druhá Šestidenní. Hlavně se už těším na sobotní motokros, popravdě řečeno se ho už nemohu dočkat od prvního dne. Snad si po dnešku spravím náladu. Jen mám strach ze startu, protože se bude startovat na asfaltu, podle toho, co jsem slyšel, systémem jako v silničních závodech, v řadách za sebou," uvedl Kadleček.

Mezi juniory byl nejvýraznější Milan Engel, ale ani on se nevyhnul problémům. Češi přesto postoupili na jedenácté místo, odpadli totiž před nimi jedoucí Chilané.

Reprezentanti Francie zůstali i po pátém dni v čele, jejich souboj s obhájci titulu Italy se ale přiostřuje. Finové se probojovali na třetí místo, na čtvrté místo o tři sekundy odsunuli USA.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.