ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Ogier kraloval v druhé etapě a je blízko triumfu v Portugalské rallye

Velikost textu:

Faro (Portugalsko) – Zpátky do čela Portugalské rallye se vrátil po druhé etapě úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie a je na nejlepší cestě obhájit prvenství. Před nedělními třemi rychlostními zkouškami vede tovární pilot Volkswagenu s náskokem 38 sekund na Mikka Hirvonena z Finska ve fordu. Martin Prokop za volantem fiesty je po třinácti erzetách osmý s mankem téměř sedm a půl minuty.

Sébastien Ogier během Portugalské rallye
Sébastien Ogier během Portugalské rallye

Ogier ve druhé etapě ovládl pět ze šesti testů. Bilanci mu pokazil jen týmový kolega Jari-Matti Latvala z Finska, který se do soutěže vrátil s penalizací po páteční havárii a pokračuje bez nadějí na dobrý výsledek.

Ve druhé zkoušce dne a zároveň nejdelším testu víkendu se Ogier vrátil do vedení, o které jej na závěr pátečního programu připravili Hirvonen a Ott Tänak. Estonský pilot Fordu pak v další erzetě havaroval a etapu nedokončil.

Z třetího místa půjde do finálového dne vítěz soutěže z roku 2012 Mads Östberg z Norska, který v citroënu ztrácí na Ogiera téměř minutu a půl. O dalších dvacet sekund pomalejší je zatím Španěl Dani Sordo v hyundai.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.