ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Přísně střeženou Valašskou rallye vyhrál Trněný

Velikost textu:

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) – Valašská rallye, první závod mistrovství České republiky v jednodenních automobilových soutěžích, se odjela za přísných bezpečnostních opatření. Při posledním střetu závodního vozu s fanoušky před pěti lety zde totiž zemřeli tři lidé. I díky stovkám pořadatelů, kteří hlídali fanoušky kolem trati, tentokrát nedošlo ke zranění jediného diváka. Bourali jen jezdci, a to hlavně v místech, kam měli diváci vstup zakázán. Závod zvládl nejlépe Karel Trněný s vozem Škoda Fabia WRC. Druhý skončil s odstupem 6,5 sekundy Jan Sýkora, třetí místo obsadil Jan Dohnal.

Valašská rallye
Valašská rallye

Trněný ovládl čtyři ze šesti rychlostních zkoušek první rallye na českém území v letošním roce, až do páté erzety ale bojoval o vítězství s Jaromírem Tomaštíkem. Pilot vozu Subaru Impreza WRC byl po čtvrtém testu v čele průběžného pořadí, pak jej ale zastavila technická porucha.

Vstup do sezony se příliš nevydařil úřadujícímu domácímu šampionovi ve sprintrallye Romanu Odložilíkovi, který byl po šesti erzetách desátý. Následně ale ze soutěže odstoupil.

"Malé" domácí mistrovství bude druhým závodem pokračovat 31. května, kdy je na programu Rallyesprint Kopná. Původně měla být druhým dílem Rallye Lužické hory, kterou ale pořadatelé zrušili.

přehrát video
Reportáž radka Wiglasze o organizaci Valašské rallye

Výsledky Valašské rallye

1. Trněný, Kušnier (Škoda Fabia WRC) 36:18,0, 2. J. Sýkora, Škardová (Škoda Fabia S2000) -6,5, 3. Kahle, Dörr (Něm./Škoda Fabia WRC) -7,5, 4. Dohnal, Venclík (Peugeot 207 S2000) -15,3, 5. Habaj, Woš (Pol./Mitsubishi Lancer Evo IX) -24,4, 6. Vlček, Lasevič (Škoda Fabia S2000) -1:00,9

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.