ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Vršecký skončil v ME tahačů počtvrté v řadě pátý

Velikost textu:

Le Mans (Francie) - David Vršecký obsadil v hlavním závodě posledního dne mistrovství Evropy tahačů na okruhu v Le Mans třetí místo. Pilot severočeské stáje Buggyra skončil v celkovém pořadí seriálu jako nejlepší Čech počtvrté za sebou pátý, na bronzovou příčku mu chybělo 22 bodů.

David Vršecký
David Vršecký

Ziskem 294 bodů ale Vršecký překonal své výsledky z posledních tří sezon. "Poslední tři ročníky jsme na tom nebyli tak dobře. Třetí místo nám uteklo opravdu jen o kousek, o to větší motivaci máme na příští sezonu," uvedl po dojezdu Vršecký, mistr Evropy z let 2008 a 2009.

Ze čtyř víkendových závodů v Le Mans dvakrát dojel na stupních vítězů. Vedle třetího místa v dnešním hlavním pohárovém závodě obsadil bronzovou pozici i v sobotním handicapovém závodě, za který se uděluje poloviční počet bodů.

V celkovém pořadí skončil hned za Vršeckým na šestém místě Adam Lacko s renaultem, na svého krajana ztratil 67 bodů. Pilot stáje MKR Technology dojel na slavném okruhu v Le Mans druhý v sobotním handicapovém závodě a dvakrát pátý v hlavních závodech. Třetí z Čechů František Vojtíšek obsadil v konečném pořadí ME dvanácté místo.

přehrát video
Vršecký skončil na ME tahačů pátý
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.