ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Fulín a Matějovský se chystají na brněnské ME cestovních vozů

Velikost textu:

Praha - Čeští automobiloví závodníci Petr Fulín a Michal Matějovský budou příští týden v Brně usilovat o umístění na stupních vítězů v Evropském poháru ETCC cestovních vozů. Fulín je před závěrečným závodech v čele průběžného pořadí, Matějovský je pátý. Cíle obou jsou jasné - Fulín chce vedení udržet a šampionát vyhrát, Matějovský by se rád posunul na konečné třetí místo.

přehrát video
Před startem ME cestovních vozů

"V první řadě je potřeba si víkend užít. Určitě ale pojedeme hlavou, abychom zbytečně neriskovali. Nejlépe bych rád dvakrát vyhrál a fanouškům ukázal show. Ale cíl, který je ve vzduchu, je priorita a musíme na to myslet," uvedl Fulín na dnešní tiskové konferenci v Praze. Na Masarykově okruhu čeká jezdce bodovaná kvalifikace a dva hlavní závody. Na průběžně druhého Maťa Homolu ze Slovenska má Fulín náskok osmi bodů. Ve hře jich je 23.

"Průběh sezony zatím ukázal, že rychlost byla na mojí straně. Vyhrál jsem všechny kvalifikace a zajel téměř vždy i nejrychlejší kola. Až v Brně se ale ukáže, jak nám budou sedět podmínky na okruhu," podotkl Fulín. Teoreticky by na Masarykově okruhu mohl využít i pomoc týmových kolegů Matějovského a Jaroslava Štádlera. Fulín na to ale spoléhat nechce. "Vždy, když člověk před závodem něco nalinkuje, tak skutečnost je jiná. Doposud nikdy jsme se nedomlouvali, tak to asi zůstane stejné," pousmál se šestatřicetiletý jezdec, který skončil loni v ETCC celkově třetí.

Matějovský se bude soustředit na posun na konečné třetí místo, na které momentálně ztrácí sedm bodů. "V Brně jsem najezdil hromadu kol, takže si před posledním závodním víkendem věřím. Udělám vše pro to, abych získal co nejvíce bodů a třetí místo ulovil," řekl Matějovský. Vedle seriálu ETCC se v závěru příštího týdne v Brně uskuteční i šestihodinový vytrvalostní Epilog, tradiční závěrečná akce na Masarykově okruhu, a závody formule AutoGP. Diváci se v průběhu tří dnů mohou těšit na více než 30 hodin čistého času dění na trati.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.