ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Kopecký už je mistrem Evropy v rallye

Velikost textu:

Praha - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si s předstihem zajistil titul rallyeového mistra Evropy. K definitivě životního úspěchu mu pomohla změna bodování poslední soutěže seriálu Rallye du Valais ve Švýcarsku, která se pojede v listopadu. Kopecký, který o víkendu obsadil třetí místo v Polské rallye, má momentálně v čele šampionátu náskok 119 bodů na Bryana Bouffiera z Francie. Ten již ztratil i teoretickou šanci českého jezdce předstihnout.

Jan Kopecký
Jan Kopecký

Původně se měly na Rallye du Valais bodovat samostatně tři etapy, Mezinárodní automobilová federace (FIA) se však podle polských rallyeových webů rozhodla sloučit čtvrteční a páteční rychlostní zkoušky do jedné etapy. První den totiž na jezdce čeká jen 30 měřených km. Bouffier tak může získat maximálně 117 bodů.

Jedenatřicetiletý Kopecký, který v uplynulých čtyřech letech získal titul vicemistra seriálu Intercontinental rallye challenge, v letošním roce vyhrál pět evropských rallye, jednou byl druhý a jednou třetí. Příští týden se má představit v Chorvatské rallye, po které se pojedou v ME ještě Rallye San Remo a Rallye du Valais.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.