ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Uzdravený Dryml by si přál proniknout mezi nejlepší osmičku

Velikost textu:

Praha - Nejlepší český plochodrážník Lukáš Dryml má za sebou delší období odpočinku, kdy prakticky nezávodil, ale vše podřídil úspěchu při sobotním závodě Grand Prix v domácím prostředí v Praze na Markétě. Za úspěch by považoval zopakování výsledku z prvního dílu celého letošního seriálu ve slovinském Kršku, kde pronikl do semifinále a skončil šestý.

Plochodrážník Lukáš Dryml
Plochodrážník Lukáš Dryml

S čím by byl opravdu spokojený, však den před závodem blíže pecifikovat nechtěl. "Nemám žádnou svoji hranici, to se nedá ve sportu nastavit, ale takovým mým přáním nebo tím, co bych považoval za skvělý úspěch, který by mě psychicky vrátil do hry o nejlepší osmičku, by byl postup do semifinále, tedy mezi nejlepších osm," řekl Dryml. Totéž se mu povedlo v Kršku. "To by bylo skvělé," dodal.

Podle jeho odhadů lze očekávat velice vyrovnaný závod, v němž je těžké předpovídat vítěze. "Pojede 15 nejlepších lidí na světě a dá se říct, že na to vítězství má každý, ale ví se třeba o Jasonu Crumpovi, že tuhle dráhu zná a jezdí na ní velice dobře. Umí se s ní dobře poprat. Samozřejmě tu bude i šampion Nicki Pedersen, který si jde za svým, a na paty se jim snaží natlačit i Tomasz Gollob," vyjmenoval největší favority. 

Je sice Čech, ale přesto nepovažuje Markétu za svou domácí dráhu. "Najel jsem toho na ní hodně málo a můžu říct, že za poslední dva roky jsem tady startoval jediný závod. Nelze tedy říct, že je to moje oblíbená dráha," připustil Dryml. Výhody domácího prostředí si však uvědomuje.  

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.


Formu cítí podle svých slov pořád stejnou. "Záleží tedy i na tom, jak si s tím poradím psychicky, protože za ty poslední tři týdny nebo měsíc, kdy jsem měl pauzu, jsem odjel jediný závod," přiblížil pardubický rodák. Oním
jediným závodem bylo mistrovství ČR v Liberci, které také vyhrál před svým bratrem Alešem. "Ale to nebyla světová úroveň, takže mi může chybět ten kontakt s nejlepšími závodníky, který jsem téměř měsíc neměl." 

Poslední dny využil podle svých plánů tréninkem přímo na Markétě. "Jsem rád, že jsem se dostal na Markétu. To pro mě byla priorita a jsem rád, že jsem si to tady vyzkoušel," netajil spokojenost Dryml. Je přesvědčený, že pro úspěch udělal v přípravě na závod maximum. "Dokázal jsem se přiblížit i správnému naladění a doufám, že se nějak moc nezmění počasí, aby to nebylo něco úplně jiného. Dráha je skvěle připravená a moc bych přál i ostatním jezdcům, aby byla jako v pondělí," prohlásil Dryml.
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.