ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
Velká cena ČR

Kornfeil se před startem necítil dobře, výsledku si ale cení

Velikost textu:

Brno - Jakub Kornfeil potvrdil, že se mu na Masarykově okruhu v závodech mistrovství světa silničních motocyklů daří. Ve své třídě Moto3 dojel osmý, přestože se ještě dvě hodiny před startem moc dobře necítil. Dolehl na něj tlak, který umocnila změna v programu Grand Prix. Závod nejslabší kategorie totiž celou akci uzavíral a Kornfeil a spol. tak museli na svůj start čekat až do půl třetí.

Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil

"Bylo to hodně vyčerpávající. Před obědem jsem zalezl do kamionu a hodinu a půl jsem jen ležel a snažil jsem se na vše zapomenout. Měl jsem chaos v hlavě a nemohl jsem se koncentrovat. Psychicky jsem na tom byl špatně," uvedl Kornfeil, kterému pomohla i následná konzultace s psycholožkou. "Spolupracuji s ní už dlouho, je to zároveň kamarádka. Říkám jí paní ze Zlína. Dává mi hlavu do pořádku," pousmál se dvacetiletý jezdec.

Kornfeil byl v minulosti v Brně pátý, sedmý a loni šestý. I s osmým místem byl spokojený. O lepší výsledek jej připravil nevydařený start. Plánoval, že se posune dopředu, ale místo toho přišel propad. "Do první zatáčky jsem se dostal kolem desátého místa, a jak tam byla tlačenice, tak jsem se snažil zachovat chladnou hlavu. Jít postupně dopředu a nebláznit. V prvním kole se závod nevyhrává," podotkl.

Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil

Kvůli ztrátě na začátku mu ujela elitní osmičlenná skupina, ze které později odpadl John McPhee. Kornfeil sice zajížděl stejné časy jako jezdci v čele, přiblížit se jim ale nebyl schopen. "Chtěl jsem jít dopředu, ale musel jsem bojovat s Oliveirou. U Mahindry to asi tak funguje, oni nejsou dost chytří na to, aby pochopili, že jedu rychleji a jsme schopni se dotáhnout na grupu před námi. Chtějí závodit a tím ztrácíme, což je od nich stupidní," kroutil hlavou.

Letošního osmého místa si Kornfeil cenil více než loňského výsledku. Před rokem dlouho jezdil druhý, ale v závěru jej čtyři soupeři předjeli a skončil šestý. "Tento boj byl neskutečný, od začátku do konce. Když dojedeš první v tak velké skupině, tak je to cenné. Určitě lepší než loni, kdy jsem si udělal náskok a kluci mě v posledním kole předjeli," vysvětloval.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.