ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
MČR ve sprintrallye

Rallye Pačejov nejlépe zvládl Fin Lappi

Velikost textu:

Pačejov (Klatovsko) - Finský jezdec Škody Esapekka Lappi vyhrál v pořadí šestý podnik mistrovství ČR ve sprintrallye. Maximální počet bodů do průběžného pořadí však získal někdo jiný - Jan Sýkora. Ten skončil v závodě druhý, když zaostal celkem o 49 vteřin. Výsledek triumfujícího Lappiho se totiž do seriálu, kterému vévodí dnes čtvrtý Miroslav Jakeš, nepočítá.

Esapekka Lappi
Esapekka Lappi

Lappi, pro kterého byl start na klatovské soutěži testem na blížící se Barum rallye, se do čela dostal na druhém měřeném úseku a již jej neopustil. Pilot vozu Škoda Fabia S2000 vyhrál i proto, že byl nejrychlejší na čtyřech z osmi rychlostních zkoušek.

Druhého Sýkoru nakonec Lappi porazil o 49 sekund, třetí Kahne zaostal za vítězem o 1:12 minuty. Společně se Sýkorou obsadili pomyslné stupně vítězů z pohledu MČR Miroslav Jakeš a Karel Trněný. K posunu do čela šampionátu Jakešovi pomohla nehoda dosavadního lídra Romana Odložilíka. MČR pokračuje sedmým závodem 21. září, kdy se pojede Rallye Jeseníky.

Rallye Pačejov, šestý závod MČR ve sprintrallye:

1. Lappi, Ferm (Fin./Škoda Fabia S2000) 42:05,5, 2. J. Sýkora, Škardová (Ford Fiesta R5) -49,1, 3. Kahle, Dörr (Něm./Škoda Fabia WRC) -1:12,9, 4. Jakeš, J. Novák (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:25,6, 5. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) -1:37,8, 6. Barvík, Gabrhelík (Mitsubishi Lancer Evo IX) -2:38,4.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.