ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Jan Kopecký vyhrál Rumunskou rallye a vede v seriálu

Velikost textu:
aktualizováno 27. 7. 2013 17:53

Sibiu (Rumunsko) - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Rumunskou rallye o tři minuty před francouzským veteránem Francoisem Delecourem a upevnil si vedení v mistrovství Evropy. V letošním ročníku zaznamenal Kopecký už čtvrté prvenství: seriál zahájil vítězstvím v Jänner Rallye v Rakousku a poté se radoval i na Kanárských ostrovech a na Azorech. 

Tovární Škoda Jana Kopeckého
Tovární Škoda Jana Kopeckého

Ve druhé etapě ovládl Kopecký všech šest rychlostních zkoušek a výrazně navýšil svůj náskok, který po úvodním dnu činil 15 sekund. V pátek dominoval ve čtyřech testech. Dvě zkoušky vyhrál obhájce prvenství v soutěži Delecour, někdejší vicemistr světa. Jednou byl nejrychlejší další Francouz Bryan Bouffier, vítěz květnové Korsické rallye, který však už v první etapě skončil kvůli technické závadě.

Kopecký si po nedávném premiérovém triumfu v Rallye Bohemia v českém šampionátu připsal další úspěch. "Mám velkou radost, že se mi letos povedlo vyhrát už druhou šotolinovou soutěž," uvedl český jezdec, který první vítězství na tomto povrchu vybojoval v dubnu na Azorských ostrovech. "Bylo tam pár míst, kde člověk musel jet hlavou a rozhodovat se, kde na to šlápnout a kde ne," dodal.

V čele pořadí má Kopecký výrazný náskok před Irem Craigem Breenem, který v Rumunsku nestartoval. Osmou soutěží ve dvanáctidílném seriálu bude zlínská Barum rallye na přelomu srpna a září.

Výsledky:

1. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia S2000) 2:18:07,8, 2. Delecour, Savignoni (Fr./Peugeot 207 S2000) -3:02,8, 3. Arai, McLoughlin (Jap., Austr./Subaru Impreza) -6:03,6, ...7. Orsák, Kostka (ČR/Mitsubishi Lancer Evo IX) -9:15,6, 9. Tlusťák, Vyoral (ČR/Škoda Fabia S2000) -11:39,1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.