ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Plochodrážníky čeká finále MS družstev. Budou včas fit opory týmu?

Velikost textu:

Praha - Před vrcholem plochodrážní sezony má reprezentační kouč Milan Špinka plnou hlavu starostí. Na sobotní finále mistrovství světa družstev v Praze na Markétě povolal pětici nejlepších českých závodníků, z nichž ale dva měli ještě nedávno zdravotní problémy. V týmu jsou zkušení bratři Aleš a Lukáš Drymlové, Josef Franc, Matěj Kůs a dvacetiletý talent Václav Milík. Čtyři reprezentanty vybere kouč definitivně po pátečním tréninku v Praze.

Plochá dráha
Plochá dráha

Lukáš Dryml si před měsícem zlomil klíční kost, Kůsovi po pádu praskla lopatka a navíc si poranil vazy v rameni. Jestli budou oba schopni nastoupit, to se uvidí v příštích dnech. "Dnes jedeme do Pardubic, protože na Markétě se trénovat nedá, a uvidíme, jak se situace vyvine," řekl Špinka.

Finálový závod MS týmů staví výš než Grand Prix. "Všichni jezdci musejí být naprosto v pořádku a skvěle připraveni. Takových u nás moc není. Chtěli jsme nominovat mladé jezdce, ale na světové úrovni je jen Milík," řekl Špinka. Trápí ho zranění závodníků. "Takže příprava nic moc, mám záložní varianty," připustil situaci, že by oba zranění jezdci nemohli nastoupit.

přehrát video
Plochodrážníci vyhlížejí finále MS družstev

Reprezentační kouč Milan Špinka:

"Mistrovství světa družstev je úplně jiný level. Musejí tam být závodníci, kteří mají něco za sebou, mají na to techniku a jsou stoprocentně zdraví."

Vedle českého týmu, jenž má jako pořadatel start ve finále jistý, si účast v sobotním závodu vybojovali v semifinálových kláních Dánové a Poláci, kteří budou platit za favority. Nikdo jiný od roku 2005 finále MS družstev nevyhrál, titul z loňska obhajuje Dánsko. Podle posledních zpráv by Polsku měla chybět zraněná opora Tomasz Gollob, kterého bolí záda a nejel ani semifinále.

Češi si přejí do boje o bronz Anglii

Ve čtvrtek se na Markétě pojede závod Poslední šance, z nějž vzejde poslední čtvrtý finalista. Favority na postup jsou Australané a Britové, podle papírových předpokladů jsou naopak bez nadějí Američané a Lotyši. "Pro nás by v boji o bronz byla asi lepší Anglie než Austrálie," podotkl Špinka.

Česká republika je díky pořadatelství ve finále MS družstev poprvé od roku 2002. Poslední medaili získala v roce 1999, kdy domácí družstvo skončilo v Pardubicích druhé. V Praze se tento závod pojede poprvé od roku 1987.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.