ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

"Kauza Pirelli" pokračuje. Firma chce obnovit testy s aktuálními vozy

Velikost textu:

Nürburgring - Šéf divize motoristického sportu výrobce pneumatik Pirelli Paul Hembery volá po změnách pravidel testování ve formuli jedna. Nelíbí se mu především plošný zákaz testovat s aktuálními vozy v průběhu sezony. "Nejde nám o návrat zpět ke starým pravidlům, ale o to, aby piloti prostě mohli znovu na okruhy. Nepomohlo by to jenom nám, ale všem lidem kolem formule," řekl Hembery.

Pneumatiky Pirelli pro sezonu 2013
Pneumatiky Pirelli pro sezonu 2013

Pirelli je exkluzivním dodavatelem obutí pro formuli jedna a po nedávné Grand Prix Velké Británie se stalo terčem ostré kritiky, protože několika pilotům explodovaly na okruhu v Silverstonu pneumatiky. Italský výrobce se rozhodl potíže vyřešit přidáním kevlaru.

Pirelli v květnu porušila pravidla, když požádala stáj Mercedes o zkušební jízdy s aktuálním vozem. Německá stáj za to dostala napomenutí a oba aktéři testů v Barceloně musejí zaplatit pokutu. "Máme tady sport, ve kterém jezdci nemohou jezdit. Je to poněkud bizarní," poznamenal Hembery.

Aktuální situace ho znepokojuje především vzhledem k příští sezoně, kdy se vrátí turbomotory a změní se aerodynamika vozu. "Informace, které pro příští rok máme, jsou jen na papíře. Nevíme, jak ta auta budou přesně vypadat," uvedl. Do 1. září přitom musejí týmy předložit světové federaci požadavky na specifikaci pneumatik pro příští sezonu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.