ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Sosnová uvidí po sedmi letech mistrovství světa v supermotu

Velikost textu:
aktualizováno 21. 6. 2013 09:38

Sosnová (Českolipsko) - Na okruhu v Sosnové na Českolipsku bude o víkendu pokračovat třetím dílem mistrovství světa v supermotu. Světová elita v populární motocyklové disciplíně kombinující silniční závod a motokros se na sever Čech vrací po sedmi letech a na startu budou i tři domácí reprezentanti v čele s loňským mistrem Evropy Petrem Vorlíčkem.

Jezdci supermota - Thierry van den Bosch (vlevo) a Bernd Hiemer
Jezdci supermota - Thierry van den Bosch (vlevo) a Bernd Hiemer

Vorlíček a Tomáš Trávníček v MS startují pravidelně, František Filinský se v závodě představí díky divoké kartě. Vorlíček je po čtyřech odjetých jízdách průběžně šestý, Trávníček devátý.

"Je to rozhodně dobře, že se jede svět zase tady u nás. Podobné závody lákají mnohem více fanoušků a u nás jsou pro ně dostupnější. Na závody ven, třeba do Chorvatska, sice přijíždí pár fandů, ale je jich opravdu jen pár. Světové závody doma jsou prostě jiné, s domáckou atmosférou," uvedl Vorlíček na svých oficiálních internetových stránkách.

Součástí víkendového programu v Sosnové jsou i závody mistrovství Evropy, ve kterých se představí Milan Sitnianský a Zdeněk Jaroš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.