ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Plochodrážní test s Polskem ukončil pád Kůse a Miedzinského

Velikost textu:
aktualizováno 13. 6. 2013 22:31

Praha - Přípravný duel českých plochodrážních jezdců s Polskem před červencovým finále mistrovství světa družstev v Praze ukončil na Markétě předčasně pád Matěje Kůse a Adriana Miedzinského. Polský jezdec ve 13. jízdě zachytil o Kůsovo zadní kolo a oba skončili v kotrmelcích. Po nehodě byli převezeni do nemocnice. Závod byl předčasně ukončen za stavu 18:54.

přehrát video
Plochodrážní závody ČR - Polsko skončily těžkým pádem

Miedzinski byl po pádu v bezvědomí, ale v sanitce již komunikoval. Oba byli odvezeni s otřesem mozku bez dalších vážnějších zranění do nemocnice.

Kůs má otřes mozku a pohmožděniny

Kůs vyvázl z ošklivého pádu bez zlomenin, ale zůstává v péči lékařů. Kvůli pohmožděnému krku, otřesu mozku a dalším zdravotním problémům bude hospitalizován i přes víkend. Přišel proto o dnešní závod britské ligy a zmešká i sobotní kvalifikaci mistrovství světa jednotlivců v Maďarsku.

"Má krunýř kolem krku, protože to má hodně pohmožděné, takže sotva hýbe hlavou. Také má otřes mozku, říkal, že si teprve začíná uvědomovat, kde je," uvedl sportovní ředitel AK Markéta Pavel Ondrašík. "Na stehně má krevní sraženinu, takže tam má velkou bouli. Dostal asi pěknou šlehu, budou mu to vyřezávat zítra nebo v sobotu," dodal.

Finále MS družstev se uskuteční v Praze 20. července, český tým je zatím jediným jistým účastníkem. Ostatní vzejdou ze dvou semifinále a závěrečné kvalifikace, tzv. Poslední šance.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.