ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Mosley vyhrál soud s listem, který napsal o sexuálních orgiích

Velikost textu:

Londýn - Max Mosley, šéf Mezinárodní automobilové federace FIA, vyhrál spor s britským nedělníkem News of the World, který zveřejnil fotografie a videozáznamy, na nichž si funkcionář užíval sadomasochistických sexuálních orgií údajně v nacistickém duchu s pěticí prostitutek. Podle rozhodnutí soudu list narušil jeho soukromí a nařídil mu zaplatit odškodné v rekordní výši 60 000 liber (1,8 milionu korun).

Šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley
Šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley

Agentura AP uvedla, že se jedná o nejvyšší pokutu za narušení soukromí v historii britského soudnictví, kde doposud byly podobné sankce symbolické.

Osmašedesátiletý Mosley se před soudem k orgiím přiznal a dodal, že v nich našel zálibu před 45 lety. Současně uvedl, že šlo o soukromou akci ve sklepě jeho domu a striktně odmítl nacistický nádech akce. Podobné fantazie označil za nechutné.

Aféru kolem Mosleyho odstartoval v poslední březnový den článek nedělníku News of the World, jenž zveřejnil videonahrávku, na níž si prezident FIA užíval s pěticí prostitutek. Přitěžujícím faktem pro Mosleyho bylo, že s ženami v jednom londýnském bytě inscenoval scény připomínající dění v koncentračních táborech, jako bičování či prohlídku vlasů kvůli vším. Pikantnosti celé aféře přidávala i minulost Mosleyho otce Oswalda, který byl před druhou světovou válkou zakladatelem britské fašistické strany a jehož svatby se účastnil i Adolf Hitler.

Mosley po vypuknutí aféry čelil mnoha hlasům požadujícím jeho odstoupení z funkce šéfa FIA. Osmašedesátiletý Brit však odmítl a v čele federace ho v červnu na mimořádné valné hromadě podrželi členové FIA.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.