ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Loeb se po Ogierově chybě ujal vedení v Argentinské rallye

Velikost textu:
aktualizováno 3. 5. 2013 19:33

Carlos Paz (Argentina) - Sébastien Loeb se ve druhé etapě ujal vedení v Argentinské rallye. Francouzský pilot Citroënu využil chybu dosavadního lídra a krajana Sébastiena Ogiera v sedmé rychlostní zkoušce. Tovární jezdec Volkswagenu se nevešel na rozbahněné cestě do jedné z dlouhých zatáček a couváním zpět na trať nabral zhruba třičtvrtěminutovou ztrátu.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb

Francouzský lídr šampionátu v té chvíli klesl až na třetí místo za Mikka Hirvonena z Finska v dalším citroënu. Oba měli v dalším testu defekt, ale Seveřan jel plných 20 kilometrů s prázdným kolem, a tak si pořadí znovu vyměnili. V následující zkoušce potkaly Hirvonena i problémy s elektrikou a propadl se až na šestou pozici.

Ogier ztrácí po devíti erzetách na Loeba 40 sekund. Třetí je Rus Jevgenij Novikov ve fordu, který vytěžil i z defektu Ogierova týmového kolegy Jariho-Mattiho Latvaly z Finska. Novikova už dělí od lídra přes dvě a půl minuty.

Martin Prokop s fiestou klesl na deváté místo. Po čtvrteční nehodě měl problémy s dveřmi, které se mu v dopolední části za jízdy otevíraly. Především ale podle očekávání neodolal ataku favorizovaného Madse Östberga z Norska rovněž ve fordu, který jede od čtvrtka se ztrátou kvůli technickým problémům. K Prokopovi se navíc blíží další elitní jezdec Dani Sordo ze Španělska, který pro změnu dohání manko po havárii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.