ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Plochá dráha

Extraliga družstev začala remízou loňských finalistů

Velikost textu:
aktualizováno 17. 4. 2013 18:46

Praha – Na Markétě odstartovala extraliga družstev na krátké ploché dráze atraktivní reprízou loňského finále. Souboj domácího Olympu se Zlatou přilbou Pardubice skončil remízou. Nový extraligový ročník doprovází také výrazná novinka – zavedly se kvóty pro účast juniorů. Letos mají mladí závodníci zajištěn větší počet jízd.

přehrát video
Na Markétě odstartovala extraliga družstev

Domácí plošináři vedli od první rozjížďky. Pardubičtí borci jejich náskok postupně stahovali. V předposlední čtrnácté jízdě se hostující závodníci poprvé dostali do vedení. V závěrečné jízdě však upadl pardubický Lukáš Dryml a pražským obhájcům loňského titulu se podařilo skóre opět vyrovnat. Na úvod sezony se tedy pražský Olymp s pardubickou Zlatou přilbou rozešel smírně 45:45.

Nejlepší závodník Václav Milík, který dokázal porazit i trojnásobného mistra světa Nickyho Pedersena, byl zklamaný, že pro poruchu spojky nemohl jet finálovou jízdu. "Pardubice taktizovaly, daly tam místo mě Lukáše (Drymla). Vyjel jsem si to, byl jsem trochu naštvanej, ale měl jsem špatnou techniku. Do příště na tom zamakám a už se to nestane," řekl po závodě Milík.

Junior už nemůže být nahrazen seniorem

Junioři mají i podle nového pravidla povinného nasazování v ploché dráze zelenou. Neustálý kontakt českých juniorů se světovou špičkou může pomoci jejich růstu. "Každý junior je povinen odjet své jízdy, do kterých je nasazen, a pokud je nahrazen, je to opět juniorem. Dříve mohl být nahrazen i seniorem, což dnes nejde," vysvětlil předseda Svazu ploché dráhy Petr Moravec.

Výsledek utkání extraligy družstev na ploché dráze

Olymp Praha - ZP Pardubice 45:45.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.