ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Čech Vršecký zvítězil na německém okruhu v závodě tahačů

Velikost textu:

Nürburgring (Německo) - Český jezdec David Vršecký dnes stáji Buggyra vyhrál závod Evropského poháru tahačů na slavném německém okruhu v Nürburgringu. Získal tím tak třetí triumf v sezoně, čímž o 16 bodů zvýšil svůj náskok v čele seriálu před Španělem Antoniem Albacetem. Úřadující mistr Evropy a vítěz kvalifikace Markus Bösiger dojel po penalizaci pátý, celkově mu patří třetí příčka a na Vršeckého ztrácí 22 bodů.

Tahače týmu Buggyra
Tahače týmu Buggyra

Vršecký skončil v měřeném tréninku i v kvalifikaci druhý za stájovým kolegou Bösigerem. V pohárovém závodě se držel devět kol na druhém místě právě za švýcarským jezdcem, do čela se posunul poté, co rozhodčí poslali loňského mistra Evropy do boxové uličky.

"Mám z vítězství radost, v této chvíli ale převládají poněkud smíšené pocity. Prakticky nevím, co se stalo," řekl Vršecký po dojezdu. Nad důvodem Bösigerovy penalizace - překročení maximální povolené rychlosti 70 km/h při letmém startu - jen kroutil hlavou. "Závodím od roku 1998, ale nic podobného jsem ještě nezažil," konstatoval.

Před závodem v Mostu na konci srpna se tak Vršecký stal po více než deseti letech prvním domácím jezdcem, který pojede na sever Čech v pozici vedoucího muže průběžného pořadí EP. "Vedu od začátku šampionátu, nejsem alibista a jezdím proto, abych vyhrával. Na silná prohlášení je ale hodně brzo," uvedl Vršecký ke svým ambicím na titul mistra Evropy.

Druhý z dvojice českých jezdců František Vojtíšek vybojoval s renaultem v kvalifikaci čtyři body, celkově je osmý. "Získal jsem na Nürburgringu celkem deset bodů, ve srovnání s Nogarem jsem si polepšil. Výkon motoru je ale nedostačující. Naštěstí se v Mostě pojede až za sedm týdnů," řekl Vojtíšek.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.