ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Při závodech NASCAR bylo zraněno přes 30 diváků

Velikost textu:

Daytona (USA) – Vážnou hromadnou nehodou skončily automobilové závody na okruhu ve floridské Daytoně, při nichž bylo zraněno přes 30 diváků. Dva z nich utrpěli podle televizní stanice Fox vážná zranění hlavy a byli v ohrožení života. Do nemocnic bylo převezeno osmnáct lidí.

Vážná nehoda v nižší soutěži kategorii NASCAR
Vážná nehoda v nižší soutěži kategorii NASCAR

V posledním kole závodu nižší kategorie seriálu NASCAR se jeden vůz otočil do protisměru a následovala velká nehoda téměř všech účastníků. Auto Kyla Larsona se vzneslo do vzduchu a roztříštilo se o bezpečnostní bariéru, přes kterou však kusy vozu proletěly na tribunu. Sám jezdec vystoupil z vraku nezraněn.

"V kokpitu vyšlehly plameny, ale vyskočil jsem včas. Nic se mi nestalo," uvedl Larson. Závod vyhrál Tony Stewart, který byl při pohledu do zpětného zrcátka v šoku. "Nic tak hrozného jsem v závodech ještě neviděl," řekl.

Závod takzvané Nationwide Series byl předehrou k dnešnímu prestižnímu podniku 500 mil v Daytoně, který přitahuje v Americe ještě větší pozornost než jindy díky Danice Patrickové. Americká hvězda do něj odstartuje jako první žena v historii z prvního místa. Patricková startovala i v sobotním závodu, z něhož ale po 31 kolech musela kvůli potížím s motorem odstoupit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.