ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Pešek věří, že spolupráce bude fungovat jako v Derbi

Velikost textu:
aktualizováno 22. 12. 2012 19:05

Praha - Motocyklový jezdec Lukáš Pešek se po pětileté přestávce vrací ke spolupráci s italským manažerem Giampierem Sacchim a věří, že se mu podaří opět nastartovat uvadající kariéru. Sedmadvacetiletý závodník by měl v příštím roce pod Sacchiho vedením startovat v mistrovství světa v královské kubatuře MotoGP v barvách italského týmu IodaRacing.

Lukáš Pešek
Lukáš Pešek

"Máme spolu super vztah, stejně jako s mechaniky. Něco jsme si prožili a nikdo jsme na nikoho podraz neudělali. Tak doufám, že to nepřijde. Vzájemná důvěra tam je. Je příjemné, když s někým podepíšete smlouvu a on vám neřekne děkuji, ale vítej v rodině. Doufám, že nám to bude fungovat jako dříve," řekl Pešek po příletu z Itálie.

Pod vedením Sacchiho závodil v MS tři roky v továrním týmu Derbi ve třídě do 125 ccm a v roce 2007 si připsal i dva triumfy v Grand Prix. V celkovém hodnocení MS skončil čtvrtý. Poté se ale jeho kariéra zasekla, dva roky následně startoval v týmu Auto-Kelly CP ve dvěstěpadesátkách a v roce 2010 se v průběhu sezony ve zlém rozešel s italským týmem Matteoni. Od té doby mezi motocyklovou elitou chyběl.

Lukáš Pešek
Lukáš Pešek

Podle svých slov stále věřil, že se do MS vrátí. "Kdybych nevěřil, že ještě něco bude, tak jsem se na závodění vykašlal už před dvěma lety. Malá naděje byla a ono to přišlo. Člověk musí jít štěstíčku naproti," uvedl Pešek. O možnosti startu v MotoGP prý se Sacchim poprvé mluvil již v létě při domácí GP v Brně. "Pak se ale dlouho nic nedělo. Před deseti dny se vše rychle rozjelo a muselo se rozhodnout," řekl pražský rodák. Nejdříve mu volali mechanici, zda by měl o místo v týmu vůbec zájem, poté začal jednat přímo se Sacchim.

V týmu IodaRacing měl podle zahraničních médií původně společně s Danilem Petruccim jezdit další Ital Roberto Rolfo, který se ale rozhodl věnovat supersportům. Následně krachla i jednání s Australanem Chrisem Vermeulenem, který údajně nedokázal přinést do týmu požadovaných 220 000 eur (5,5 milionu korun). Za Peškův start požaduje IodaRacing mnohem vyšší částku.

Pešek horečně shání peníze

"Bohužel je ta suma mnohem větší, než se píše, a teď ji ještě nemáme celou. Pracuje se na tom, za deset dní sehnat x milionů není jen tak," uvedl Pešek, který začal spolupracovat s manažerem Josefem Liškou. "V minulosti působil v motorkách a bude mě zastupovat. On si to bere na sebe a je jasné, že bez českého sponzora by to nešlo," řekl Pešek.

přehrát video
Reakce Lukáše Peška po návratu do Česka

Stále tak hrozí, že když částku nezajistí, o místo přijde. "Pokud se nedá dohromady, tak to bude určitý problém. Ale myslím si, že to máme podchycené a pracuje se na tom," uvedl Pešek. Termín, do kdy musí finance zajistit, specifikovat nechtěl. Podle všeho se ale jedná o datum prvního závodu příští sezony, dubnové Velké ceny Kataru.

Na nový motocykl usedne poprvé při únorových oficiálních testech v Malajsii. Stejně jako druhý Čech v MotoGP Karel Abraham bude startovat se strojem takzvané kategorie CRT, které jsou slabší než elitní tovární motocykly.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.