ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Setkání mistrů ovládl v hlavní kategorii Prokop

Velikost textu:

Česká Lípa - Jediný český pravidelný účastník rallyeového mistrovství světa Martin Prokop ovládl hlavní kategorii exhibičního Setkání automobilových mistrů, které se jelo zároveň jako Memoriál Bohuslava Ceplechy. Prokop sice v sobotu v Sosnové v tréninkové jízdě urazil pravé zadní kolo, ale mechanici stihli jeho vůz opravit.

Martin Prokop na exhibici v Sosnové
Martin Prokop na exhibici v Sosnové

Prokop vyhrál všechny tři jízdy včetně finálové, ve které porazil i irského pilota Craiga Breena. Letošní světový šampion třídy SWRC jel v Česku na pozvání organizátorů se Škodou Fabia WRC. "Celý rok závodím po světě, a tak jsem považoval za správné alespoň v závěru roku přijet a poděkovat fanouškům za jejich přízeň. Bylo to stylové rozloučení s mojí první sezonou se speciálem WRC," řekl Prokop.

Z vítězství se radoval také Václav Pech, který ale neseděl ve svém Mini Cooperu kategorie S2000, ale řídil půjčené BMW M3 z kategorie historických automobilů. "Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl, že neřídím vůz s pohonem 4x4. Bavorák mi ale rychle padl do ruky, užil jsem si to a ohromně se bavil," prohlásil Pech.

V kategorii vozů s oběma poháněnými nápravami se na nejvyšší stupeň postavil Martin Semerád, který startoval s Mitsubishi Lancer Evo IX. Dvaadvacetiletý jezdec závodil poprvé od začátku července, kdy havaroval na Rallye Bohemia. Incident tehdy nepřežil jeho navigátor Bohuslav Ceplecha, po kterém byl letošní ročník Setkání mistrů pojmenován.

přehrát video
Reportáž ze Setkání mistrů v Sosnové

Výsledky Setkání automobilových mistrů v Sosnové

WRC Open: Prokop (Ford Fiesta WRC).

4WD Open: Semerád (Mitsubishi Lancer Evo IX).

2WD Open: Častoral (Opel Astra OPC).

Rallyecross: Basseng (Německo) (Škoda Fabia Mk.I).

Rallyecross super 1 600: Šusta (Škoda Fabia).

Autokros superbuggy: Pospíšilík (Škoda).

Autokros junior buggy: Kubíček (Yamaha R6R).

Historické vozy: Pech (BMW M3).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.