ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

ME v Nové Pace přivítá světové špičky autokrosu

Velikost textu:

Praha - Pátý díl seriálu autokrosového mistrovství Evropy v Nové Pace se může tradičně těšit na nejlepší světové závodníky. Osmatřicátý ročník novopackého závodu ve Štikovské rokli, který svým profilem a charakterem patří k nejobávanějším, ale zároveň nejoblíbenějším v Evropě, se pojede 5. a 6. července.

Motokrosové auto
Motokrosové auto

Ke startu závodu na světově proslulé trati se zatím přihlásilo přes sto jezdců, uzávěrka přihlášek je ale až v pátek, takže by ještě několik závodníků mohlo na seznam přibýt. "Jde o velký svátek, jímž vždy žije celé město. Nepřetržitě po sobě je to už 27. ročník v rámci ME," uvedl ředitel závodu Vladimír Preisler.

Startovní pole divize I čítá dosud 24 jezdců, u divize IIIA do 1600 cm je
to 43 závodníků a královské divize III do 4000 ccm se zúčastní minimálně 36 jezdců. "V každé z divizí nechybí ze světové špičky ani jeden z první
dvanáctky závodníků průběžného pořadí seriálu ME," vyzdvihl vynikající
obsazení Preisler. 

Jako velkou výzvu bere prestižní závod čtvrtý jezdec průběžného
pořadí evropského seriálu Václav Fejfar, podle kterého jde o vůbec nejtěžší závod celé sezony. "Není vůbec jednoduché projít tím sítem rozjížděk a není tam prostor pro chyby. Je to výzva, protože konkurence na špičkové trati je veliká. Chceme uspět co nejlépe," přál si Fejfar. 

V divizi III do 4000 cm chce na první vítězství v sezoně zaútočit Petr
Bartoš. "Na závod se pořádně připravíme, pro mne jde o nejprestižnější
podnik z celé sezony. Loňská Paka pro mne byla nejlepším závodem kariéry," připomněl své prvenství z minulého roku. "V dosavadním průběhu sezony jsme zatím nevyhráli. Byla spousta chyb na autě i mých drobných jezdeckých, takže chceme zaútočit právě v Nové Pace," dodal průběžně pátý Bartoš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.