ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Kresta bude v 35. ročníku Rally Bohemia bojovat o šesté prvenství

Velikost textu:

Praha - Loňská vítězná posádka s jezdcem Romanem Krestou a navigátorem Petrem Grossem by měla být největším adeptem na vítězství 35. ročníku tradičního tuzemského závodu Rally Bohemia, který proběhne od 3. do 5. července. Zkušený Kresta je s celkovými pěti prvenstvími z minulosti rekordmanem podniku a má velkou šanci přidat šesté.

Roman Kresta
Roman Kresta

Pořadatelé stejně jako loni zařadili do programu závodu městskou rychlostní zkoušku v Mladé Boleslavi, místa zrodu celé soutěže. "Loňská premiéra tohoto nápadu se osvědčila. Pojede se v centru města v pátek večer. Cíl pak bude v Mladé Boleslavi v sobotu večer," upřesnil na ředitel rallye Jan Mochan. 

Mezi přihlášenými je řada jezdců se zkušenostmi ze světových soutěží. Vedle pětice předchozích vítězů (Kresta, Václav Pech, Vojtěch Štajf, Josef Peták a Emil Triner) bude s výjimkou Martina Prokopa s Janem
Kopeckým soutěžit kompletní česká špička. Doplní ji vycházející hvězda z
britských ostrovů Stuart Jones, aktuálně čtvrtý jezdec průběžného pořadí JWRC Aaron Burkart z Německa či Nor Sveingung Bieltvedt. 

Jezdit budou i veteráni

Kresta musí vyřešit technické problémy z minulého týdne, start závodu ale vyhlíží s očekáváním. "Těšíme se moc, protože Rally Bohemia je spolu s Barum Rally největším závodem u nás. Většinou se nám na ní dařilo, tak věřím, že se bude dařit i letos," řekl Kresta. Podobně natěšený na závod je i jeho navigátor Gross. "Poprvé jsem na Bohemii startoval před 25 lety a jsem moc rád, že se vrací na Mladoboleslavsko," pochvaloval si Gross.

V doprovodném programu nebude chybět ukázková jízda historických
automobilů, akce zaměřené na prevenci civilizačních chorob Běh pro zdraví a Jízda pro zdraví či závěrečný ohňostroj po slavnostním vyhlášení vítězů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.