ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Plochá dráha

Aleš Dryml se stal mistrem Evropy

Velikost textu:
aktualizováno 30. 9. 2012 18:15

Mureck (Rakousko) - Plošinář Aleš Dryml se stal mistrem Evropy. V závěrečném čtvrtém finálovém závodu v rakouském Murecku udržel první místo v celkovém pořadí, na kterém se držel od vítězství v úvodním červencovém podniku v polské Rawiczi.

Plochodrážní závodník Aleš Dryml
Plochodrážní závodník Aleš Dryml

Dvaatřicetiletý pardubický jezdec navázal na dosud poslední český triumf v evropském šampionátu Bohumila Brhela z roku 2001. Dryml měl zatím na kontě z kontinentálního mistrovství dvě stříbra a jeden bronz.

V Murecku měl jistý celkový triumf už po deváté jízdě, své třetí. Pak ze závodu odstoupil. "Měl jsem šestibodový náskok a věděl, že k titulu chybí málo. Povedly se první tři jízdy, soupeři poztráceli body a přiznám se, že já už začal spíše myslet na odvetný extraligový závod u nás v Pardubicích a finále jednotlivců ve Mšeně," řekl.

V Murecku měl jistý celkový triumf už po deváté jízdě. Dryml završil úspěšný víkend poté, co v sobotu skončil čtvrtý v závěrečném závodu kvalifikační části mistrovství světa v chorvatském Goričanu. Stal se tak prvním náhradníkem pro seriál Grand Prix v příštím roce, s čímž příliš nepočítal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.