ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena
Plochá dráha

Dryml bude prvním náhradníkem pro Grand Prix 2013

Velikost textu:

Goričan (Chorvatsko) - Českému plošináři Aleši Drymlovi těsně unikla účast v příštím ročníku seriálu Grand Prix. V závěrečném závodu kvalifikační části mistrovství světa v chorvatském Goričanu obsadil po dramatické koncovce čtvrté místo a stal se prvním náhradníkem. Tři postupová místa si zajistili Polák Krzysztof Kasprzak, Slovinec Matej Žagar a Dán Niels Kristian Iversen. O vítězství Kasprzaka se rozhodlo v základní části, o zbylá dvě místa svedla pětice jezdců se shodným počtem bodů boj ve čtyřech dodatkových jízdách.

Plochodrážní závodník Aleš Dryml
Plochodrážní závodník Aleš Dryml

Dryml, který se před týdnem kvalifikoval do seriálu Velkých cen na dlouhé dráze, měl po závodě smíšené pocity. "Určitě jsem nepatřil k favoritům, ale nechtěl jsem prodat kůži lacino. Grand Prix by bylo něco, co se neodmítá, ale nedovedl jsem si to dost dobře představit."

"Závod se vyvíjel zvláštně. V první jízdě jsem vedl, ale byla zastavena pro pád jednoho z polských jezdců a opakovaná jízda se už tolik nepovedla. Vedl jsem i ve své poslední jízdě, tam mě však předjel Andersen," líčil Dryml.

"Dodatkové jízdy jsou bitva o všechno. Jedna mi vyšla, dvě ne. Mám toho plné zuby. Předpoklad, že nějakou Grand Prix příští rok pojedu, tady je a podívejte se, jak z té pozice letos řádil Martin Vaculík," poukázal na slovenského jezdce, který senzačně při svém debutu v Grand Prix vyhrál v červnu v polském Gorzówě. Dvaatřicetiletý rodák z Pardubic startoval v Grand Prix v letech 2002 až 2005.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.