Paralympijský magazín

Václav Fejfar vyhrál ME v kategorii Touring Autocross

Maggiora - Autokrosař Václav Fejfar se stal mistrem Evropy. V konečném pořadí třídy Touring Autocross zvítězil o 20 bodů, triumf potvrdil vítězstvím v posledním dílu šampionátu v Itálii. Celkem z devíti závodů v sezoně vyhrál třikrát, čtyřikrát dojel druhý.

Divizi Super Buggy stejně jako loni ovládl Němec Bernd Stubbe, Petr Turek skončil třetí. Ve vyrovnané třídě Buggy 1600 neudržel Ondřej Musil průběžné druhé místo a po závodu v Maggioře klesl na konečnou čtvrtou pozici. Titul získal francouzský autokrosař Thomas Anacleto.

"Hrozně jsme si to užíval, to asi bylo vidět i na mé jízdě. Byl to úžasný pocit, i díky fanouškům, kteří za mnou přijeli v takovém počtu," neskrýval po závodě nadšení Fejfar.