ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Startuje Šestidenní i s českým Trophy týmem

Velikost textu:

Sachsenring (Německo) - V Německu startuje 87. ročník motocyklové Šestidenní. Po čtyřech letech je u toho i český Trophy tým. Sestavu manažera Miroslava Harudy tvoří Martin Žerava, Jakub Horák, Robert Šíp, David Čadek, Michal Kadleček a Radek Toman. O prestižní Světovou trofej se v Německu utká 24 týmů. Česká reprezentace startovala na Šestidenní naposledy v roce 2008 v Řecku, kde skončila jedenáctá.

Trofeje pro vítěze Šestidenní
Trofeje pro vítěze Šestidenní

Forma některých závodníků se ladila ještě v místě zahájení. "Tým je připraven. Jen máme trochu problémy s Martinem Žeravou, který má bolesti nohy. Už je ale v péči fyzioterapeutů a myslím si, že budeme všichni v pořádku," uvedl manažer českého týmu Miroslav Haruda.

Titul v hlavní kategorii budou obhajovat Finové, kteří vloni v domácím prostředí po třech letech vystřídali na trůnu Francouze. Ti ale tehdy na severu Evropy na startu nebyli, zatímco letos tým ze země galského kohouta chybět nebude a s již jistými individuálními mistry světa a továrními jezdci KTM Antoinem Méem a Christophem Nambotinem i dalšími hvězdami je jasným favoritem na prvenství.

přehrát video
Šestidenní

Na startu soutěže juniorských reprezentačních výběrů bude kvarteto Patrik Markvart, Ondřej Helmich, Jakub Šefr a Milan Engel, které bude obhajovat loňské osmé místo. Do takzvané klubové soutěže je přihlášeno dalších šest tříčlenných českých celků.

Centrem 87. ročníku soutěže je automobilový okruh Sachsenring, na kterém je umístěno depo a kde je start i cíl v jednotlivých dnech. Šestidenní vyvrcholí v sobotu závěrečným motokrosem s prvky supermota, protože část trati povede po asfaltu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.