ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Startuje slavná Šestidenní, po čtyřech letech se vrací česká reprezentace

Velikost textu:

Praha - Po čtyřleté pauze se letos opět vrací český reprezentační Trophy tým na slavnou motocyklovou Šestidenní soutěž. Ta se letos pojede pro české fanoušky hodně blízko za hranicemi – v okolí německého okruhu Sachsenring.

přehrát video
Startuje Šestidenní i s českými reprezentanty

Posledním velkým triumfem tehdy ještě československé reprezentace v motocyklové Šestidenní bylo dnes už třicet let staré vítězství v Považské Bystrici. Nastartovat cestu zpět mezi elitu chce i nejzkušenější český soutěžící Radek Toman, kterého čeká osmá Šestidenní. Tentokrát nepojede v klubových barvách, ale v elitní kategorii Trophy týmů. "Bude to trochu víc zavazující, budeme reprezentovat republiku," uznává Toman. "Všichni almají dost zkušeností a bude tu dobrá parta."

Poslední tréninkové dávky před odjezdem mají po dnešku za sebou i junioři. Ti startovali v Šestidenní i loni, takže mají na co navazovat. "Loni jsme byli osmí, takže doufám, že letos budeme o něco lepší," říká reprezentant Jakub Šefr. "Kdybychom byli do pětky, byl bych hodně rád." První ostré kilometry začnou hltat pneumatiky terénních motocyklů 24. září.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.