ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Fejfar bude v Přerově hájit vedení v autokrosovém ME

Velikost textu:

Přerov - Český jezdec Václav Fejfar bude v domácím prostředí o víkendu hájit vedení v průběžném pořadí autokrosového mistrovství Evropy. Sedmý závod devítidílného seriálu se uskuteční v Přerově a Fejfar se na start postaví jako lídr kategorie Touring Autocross. Na svého hlavního soka Maďara Tomase Káraie má však náskok jen šesti bodů.

Autokros
Autokros

"Rozhodnuto ještě nic není. Musím hlavně zachovat chladnou hlavu a potřebný klid. Snažím se z toho nenervovat, z toho pak člověk dělá chyby. Jako třeba loni v Přerově, kdy jsem předčasně odstartoval a důležité body byly pryč," uvedl Fejfar pro MF Dnes.

Do čela ME se dostal před týdnem v Maďarsku, kde na Káraiově domácí trati vyhrál. "Nejel jsem tam jen proti Káraiovi, ale i proti dalším čtyřem maďarským jezdcům, kteří se mu snažili pomáhat. Byl to hodně těžký závod, proto si toho vítězství hodně cením," řekl Fejfar.

Před rokem byl nejúspěšnějším Čechem v Přerovské rokli Ondřej Musil, který ovládl závod kategorie Buggy 1600. Ve slabších buginách má i letos nejlepší výchozí pozici z domácích jezdců, v průběžném pořadí je třetí s odstupem třinácti bodů na vedoucího Johna Lagodnyho z Lucemburska. Reálně je ale jeho odstup od prvního místa menší, neboť letos se v ME škrtá jeden výsledek a Musilovým nejhorším ziskem je bod z francouzského St. Martinu. Lagodny zatím pomyslně škrtá jedenáct bodů z lotyšské Bausky.

V královské kategorii Super Buggy se může obhajobě titulu přiblížit Němec Bernd Stubbe, který má v čele ME náskok sedmnácti bodů na druhého Petra Bartoše. Do hry o titul by ještě rád promluvil i průběžně třetí Petr Turek, který ale letos v kontinentálním šampionátu stále čeká na první vítězství.

Průběžné pořadí ME:

Super Buggy: 1. Stubbe (Něm./Volvo) 99 b., 2. P. Bartoš (ČR/Ford) 72, 3. Turek (ČR/BMW) 70, ...5. Hanák (ČR/Ford) 67, 6. Keřka (ČR/Tatra) 58, 10. Hošek (ČR/Mitsubishi) 29, 12. V. Štětina (ČR/Nissan) 26, 14. Staněk 20, 15. J. Štětina (oba ČR/Audi) 19.

Buggy 1600: 1. Lagodny (Luc./Ford) 89, 2. Anacleto (Fr./Suzuki) 77, 3. Musil (ČR/Vauxhall) 76, ...6. Pospíšilík (ČR/Škoda) 54, 8. Nosálek (ČR/Škoda) 43, 10. Sekanina (ČR/Suzuki) 42, 12. M. Zeman (ČR/Opel) 35, 13. Jordák (ČR/Ford) 33.

Touring Autocross: 1. Fejfar (ČR/Škoda Fabia) 90, 2. Kárai (Maď./Škoda Fabia) 84, 3. Koršunov (Rus./Ford Fiesta) 74, ...5. Brožek (ČR/Ford Focus) 60, 6. J. Bartoš (ČR/Škoda Fabia) 59, 7. Greguška (ČR/Mitsubishi Lancer) 52.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.