ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Smrž kvůli úsporám nepojede do Ruska

Velikost textu:

Praha - Motocyklový jezdec Jakub Smrž přijde o premiéru mistrovství světa superbiků v Rusku. Jeho tým Effenbert Liberty racing se rozhodl víkendový podnik v Moskvě z úsporných důvodů vynechat. Smrž, jenž naposledy vybojoval třetí místo v Silverstonu, se v šampionátu znovu představí až 9. září na německém Nürburgringu.

Jakub Smrž
Jakub Smrž

"V pozici jezdce těžko něco změním. Musím respektovat postoj vedení, i když to pro mě bude zvláštní, poprvé za šest let v superbikovém seriálu chybět na startu," řekl Smrž deníku Právo. "Chtěl jsem novou trať za Moskvou poznat, jenže vyhodnocení situace v týmu vedlo k tomu, že se šetří a nikam se nejede," uvedl dvanáctý muž průběžného pořadí MS.

Z česko-italského týmu nedávno odešel Francouz Sylvain Guintoli, protože nedostával zaplaceno, a při debutu ve stáji Pata Racing hned slavil v Silverstonu vítězství. "V jeho případě to ale nebyla jen otázka financí. V týmu se teď všichni snaží dělat maximum, abychom sezonu dokončili. Pokud se nestane nic neobvyklého, zbývající tři závody po Rusku bychom snad měli absolvovat," řekl Smrž.

Otazník však visí nad další sezonou. "Tohle bude téma někdy v polovině září, až Liberty jasně nastíní strategii. Podle ní se rozhodnu. Vůbec bych se nebránil možnosti potkat se už příští rok v jednom týmu s bráchou Matějem, který jezdí velmi úspěšně německý šampionát superbiků," uvedl devětadvacetiletý rodák z Českých Budějovic.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.