ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Motokrosař Michek podruhé za sebou vyhrál Grand Prix MX3

Velikost textu:

Matterley Basin - Motokrosař Martin Michek vyhrál podruhé za sebou závod mistrovství světa. Po triumfu v Grand Prix Velké Británie se český jezdec posunul v šampionátu MX3 před závěrečným podnikem na průběžné třetí místo. Na začátku prázdnin ovládl Michek závod ve slovenských Šenkvicích a dnes vybojoval třetí vítězství v této sezoně i v kariéře. Premiérový úspěch oslavil v květnu v bulharském Trojanu.

Motokros
Motokros

V britském Matterley Basin dojel čtyřiadvacetiletý motokrosař v prvním finále na druhém místě se ztrátou necelých deseti sekund na Rakušana Matthiase Walknera, který šampionát vede. Druhou jízdu už Michek jednoznačně opanoval s náskokem 17 sekund před Dánem Kasperem Lynggaardem.

V mistrovství světa si Michek polepšil o jedno místo a na druhého Slovince Klemena Gerčara ztrácí už jen tři body. Má šanci vylepšit konečnou třetí pozici z loňska, kdy se stal prvním českým medailistou v motokrosovém mistrovství světa po 35 letech. Walkner má na první příčce na Michka k dobru 29 bodů a má na dosah titul.

Šampionát vyvrcholí 23. září v německém Teutschenthalu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.