ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Loeb ovládl Finskou rallye a upevnil si vedení v MS

Velikost textu:

Jyväskylä - Osminásobný světový šampion Sébastien Loeb vyhrál již počtvrté za sebou, když potřetí v kariéře ovládl Finskou rallye, a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu mistrovství světa.

Německá rallye - Sebastien Loeb
Německá rallye - Sebastien Loeb

Na rychlé šotolinové soutěži za ním skončil jeho kolega z továrního týmu Citroën Mikko Hirvonen, který je druhý i celkově. Třetí byl v osmém dílu sezony další Fin Jari-Matti Latvala, jednička Fordu.

Jediný Čech na startu Martin Prokop i v šestém letošním startu v MS bodoval, když skončil při své severské premiéře za volantem speciálu WRC devátý. Jezdec Czech Ford National týmu si potřetí připsal dva body, celkem jich má na kontě 38 a nadále je průběžně sedmý.

Osmatřicetiletý Loeb sice před startem Finské rallye prohlásil, že na náročných tratích v lesích nebude riskovat, ale nakonec vyhrál systémem start - cíl. Do čela rallye se dostal hned v prvním čtvrtečním měřeném testu a vedoucí pozici neopustil až do dnešního cíle.

Druhého Hirvonena, který dál čeká na první výhru v barvách Citroënu, porazil o šest sekund. Latvala za ním zaostal o 35 sekund. Devátou soutěží MS bude asfaltová Německá rallye, která se uskuteční od 24. do 26. srpna.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.