ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Kornfeil odstartuje do Velké ceny Německa z pátého místa

Velikost textu:
aktualizováno 7. 7. 2012 18:36

Sachsenring - Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v deštivé kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Německa pátý čas. Devatenáctiletý jezdec tak do závodu třídy Moto3 odstartuje na Sachsenringu z druhé řady. Grand Prix se v kategorii MotoGP neúčastní pravidelný český účastník královské třídy Karel Abraham, jenž léčí poraněnou ruku.

Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil

Kornfeil byl druhý v pátečních trénincích a v kvalifikaci útočil na zisk své premiérové první řady na roštu. V úvodu kvalifikace nějaký čas na stroji FTR Honda dokonce vedl, pak ho však v hustém lijáku předstihli tři soupeři a nakonec ve svém závěrečném kole po vypršení času i vítěz Sandro Cortese.

Domácí pilot na KTM zajel suverénně nejlepší čas, druhého Dannyho Kenta z Británie porazil o 1,485 sekundy. Další pořadí však bylo mimořádně vyrovnané, Kornfeil na páté pozici ztratil na Kenta pouze 111 tisícin. Nejlepším kvalifikačním výsledkem českého jezdce tak zůstalo čtvrté místo z květnové Grand Prix Francie.

"Mokré počasí se dalo očekávat, co jsem však neočekával, bylo to, že mi to tak dobře půjde. Motorka fungovala skvěle a zhruba do první poloviny tréninku se dalo zrychlovat. Zanedlouho se ale neskutečně rozpršelo a od tohoto momentu bylo téměř nemožné něco udělat se svým časem," uvedl Kornfeil.

Po kvalifikaci byl hodně promáčený a stěžoval si, že si v botách dovezl do boxů značné množství vody. "Je škoda, že se počasí tak rychle změnilo, protože na suchu jsem se cítil skutečně výborně. Zdejší okruh mám rád a už od pátku jsem měl výborný rytmus. S počasím ale vůbec nic neuděláme a za konečnou pátou startovní pozici můžeme být rádi. Doufejme tedy, že to bude dobrý základ pro zítřejší závod a pojede se na suchu," dodal český jezdec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.