ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Prezident FIA Todt dorazil do Prahy

Velikost textu:

Praha - Právě probíhající konference FIA v českém hlavním městě se ve svém programu zabývá hlavně problémy mobility a bezpečnosti na silnicích. Kromě toho zítra do Prahy dorazí i Michael Schumacher, který bude k vidění od 16:00 na Václavském náměstí. Přítomen je ale samozřejmě i prezident asociace Jean Todt.

Prezident FIA Jean Todt
Prezident FIA Jean Todt

Ze sedačky navigátora při rallye se Jean Todt dokázal prosadit až do křesla prezidenta mezinárodní automobilové federace. Vzrůstem malý Francouz získal velká vítězství. Ať už v rallye, ve 24hodinové Tour Le Mans nebo se stájí formule 1 Ferrari, se kterou dosáhl na třináct titulů.

"Za každým vítězstvím je spousta porážek. Já měl jen štěstí na lidi okolo sebe," řekl Todt. Todta jako prezidenta federace těší, jak je letos formule 1 vyrovnaná: "Velkou část kariéry jsem strávil ve formuli 1. Mám ji rád a je hezké letos závody sledovat. Dvakrát dokázal zvítězit jen Fernando Alonso. Bude to ještě napínavý šampionát."

přehrát video
Jean Todt na konferenci FIA

Kromě mobility a pomoci řidičům se FIA na konferenci bude zabývat také udržitelností životního prostředí a novými technologiemi v automobilech. Česká republika je podle prezidenta ÚAMK Vaníčka na špičce Evropy, co se týče technologií černých skříněk v rámci projektu eCall. Tyto černé skříňky by měly hlásit náraz auta, při kterém se automaticky aktivuje integrovaný záchranný systém.

Ve čtvrtek se v rámci projektu Road Safety Day na Václavském náměstí uskuteční rozsáhlá přehlídka složek záchranného systému. Toho se v odpoledních hodinách mimo jiné zúčastní také legendární závodník F1 Michael Schumacher.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.