ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Rallye Nový Zéland vyhrál Sébastien Loeb

Velikost textu:

Auckland - Francouz Sébastien Loeb potřetí vyhrál Novozélandskou rallye. Tovární jezdec Citroënu zvítězil na šotolinových tratích před finským týmovým kolegou Mikkem Hirvonenem o půl minuty a v čele mistrovství světa před ním má po sedmi soutěžích náskok 38 bodů.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb

Před sedmi nedělními rychlostními zkouškami přitom osminásobného světového šampiona Loeba dělilo od Hirvonena jen necelých šest a půl vteřiny. Francouz však na mokré trati svůj náskok postupně zvyšoval a v závěru už o jeho prvenství nebylo pochyb.

Letos Loeb vyhrál pátou rallye, celkově v MS triumfoval už podvaasedmdesáté. "V sobotu to byla s Mikkem vzrušující bitva. Nebylo to úplně perfektní, udělali jsme pár chyb. Ale vyhráli jsme, a to je nejdůležitější," prohlásil Loeb.

Třetí skončil s už více než půldruhaminutovou ztrátou norský pilot Fordu Petter Solberg. Na Novém Zélandu chyběl Martin Prokop, přesto v průběžném pořadí MS udržel sedmé místo s 36 body. Do konce šampionátu zbývá šest soutěží, ta nejbližší se na počátku srpna pojede ve Finsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.