ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Štybar vyhrál i při třetím pohárovém startu

Velikost textu:

Podbořany (Lounsko) - I svůj třetí start v seriálu Českého poháru cyklokrosařů proměnil Zdeněk Štybar ve vítězství. Na okruhu v Podbořanech dnes jezdec belgické stáje Fidea zvítězil o 13 sekund před domácím Kamilem Ausbuherem, třetí skončil Jan Chrobák z týmu Johnson Control Mladá Boleslav.

Na zmrzlé trati, která byla hodně rychlá, ale také technicky náročná, se hned po startu usadili v čele favorité Ausbuher se Štybarem. Překvapivě se jich však držel i Chrobák, který dosud ani jednou v sezoně nevystoupil na stupně vítězů.

V pátém kole už měla trojice náskok přes půl minuty, za ní se drželi vedoucí jezdec seriálu Zdeněk Mlynář a Martin Bína. Mlynářovi ale trať neseděla a v sedmém okruhu ze závodu odstoupil, přesto si udržel vedení v průběžném hodnocení.

Ausbuher na domácí trati ještě v předposledním kole vedl a vypadalo to, že by konečně v Podbořanech mohl po řadě druhých a třetích míst vyhrát. Štybar ovšem v posledním okruhu přidal a nakonec poměrně jasně zvítězil.

"Tradičně slavím Štědrý den doma, proto jsem tu pochopitelně nemohl chybět. Trať mi sedla, jelo se mi dobře, ale Kamil jel také velice slušně," řekl ČTK Štybar, čtvrtý muž světového žebříčku, který již 25. prosince odjíždí na další závody do Belgie.

Ausbuher považoval druhé místo za úspěch. "Celý rok mám zdravotní problémy, příliš se mi nedaří. Štybar patří k absolutné světové špičce a jen těžko se dá v jeho současné formě porazit," uvedl.

Výsledky:
1. Štybar (Fidea) 56:08, 2. Ausbuher (Podbořany) -13, 3. Chrobák (Johnson Control Ml. Boleslav) -43, 4. Bína (Top Ten Faktor) -1:26, 5. Metlička (SR) -1:38, 6. O. Bambula (Budvar Tábor), 7. L. Klouček (Selle Italia) oba -1:46, 8. Polnický (Empella) -2:14, 9. Příhoda (KC Hlinsko) -2:39, 10. Ježek (Spinning MB) -3:28.

Pořadí po sedmi závodech:
1. Mlynář (Max Cursor) 280, 2. Metlička 205, 3. O. Bambula 194, 4. Chrobák 181, 5. Štybar 180.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.