ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Kornfeil zajel v Le Mans nejlepší kvalifikaci, odstartuje čtvrtý

Velikost textu:
aktualizováno 19. 5. 2012 18:25

Le Mans - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v Le Mans nejlepší kvalifikaci v kariéře a do nedělní Velké ceny Francie odstartuje ve třídě Moto3 ze čtvrtého místa. Karel Abraham byl v královské MotoGP desátý. Kornfeil na hondě vylepšil o jednu pozici své kvalifikační maximum, jež si zajel před měsícem v Jerezu. Z pole position odstartuje Španěl Maverick Viňales, za nímž český jezdec zaostal půldruhé sekundy. K premiérové účasti v první řadě na roštu mu chybělo 278 tisícin.

Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil

Ještě po projetí cílem kvalifikace, která se po dešti jela z počátku na velmi mokré a potom na osychající trati, byl Kornfeil třetí, ale stihl ho porazit Španěl Efrén Vázquez. "Do posledního kola jsem dal všechno. Řekl jsem si, že buď to tam dám, nebo spadnu, protože jsem neměl co ztratit. Docela to vyšlo, poslední kolo se mi povedlo. Je trošku škoda, že mě přeskočil Vázquez," uvedl Kornfeil.

Déšť hrozí i v den závodu a český jezdec se připravuje na opatrnou jízdu, aby se neopakovala situace z dubnové Velké ceny Španělska. Do ní odstartoval z pátého místa a dvě kola jezdil v čele, než jeho naděje na životní výsledek ukončil pád. "Zdejší trať je pověstná tím, že na mokru neskutečně klouže a některé úseky jsou mimořádně zrádné. Hlavně první esíčko, na které je třeba si dát obzvláště pozor. Bude velmi důležité jet opatrně a nikam se nehnat. Budu se snažit jet si svoje a nijak neriskovat," dodal Kornfeil.

V nejsilnější kubatuře MotoGP vyhrál poprvé v sezoně kvalifikaci Španěl Dani Pedrosa. Abraham s ducati, jenž stále čeká na první letošní body, na něj ztratil 1,612 sekundy. "Chvíli jsem byl na druhém místě a přiznám se, že jsem si říkal, že by vůbec nevadilo, kdyby v tu chvíli začalo zase pršet," uvedl Abraham. I s desátým místem byl nakonec spokojený. "Výsledek je na to, jak se nám poslední dobou nedařilo, slušný," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.