ČTsport

ČTsport
pondělí 12. listopadu 2018 Benedikt

Prokop je v Argentině pátý, Loeb míří k 70. vítězství

Velikost textu:
aktualizováno 29. 4. 2012 11:09

Carlos Paz - Český automobilový jezdec Martin Prokop je před závěrečnou etapou Argentinské rallye pátý a může zopakovat životní výsledek z předchozí soutěže v Portugalsku. V sobotu se o jednu pozici posunul na úkor Katařana Násira Al Attíji, který v desáté z 13 dosavadních rychlostních zkoušek poškodil zavěšení kol a opustil páté místo.

Martin Prokop s fordem
Martin Prokop s fordem

Vyhlídky na další posun pořadím má Prokop před zbývajícími šesti rychlostními zkouškami minimální, jeho ztráta na čtvrtého Madse Östberga z Norska činí přes šest minut. Za ním je s více než minutovým mankem Sébastien Ogier z Francie se Škodou Fabia S2000.

V čele se drží francouzský mistr světa Sébastien Loeb s náskokem 7,2 sekundy před finským týmovým kolegou z Citroënu Mikkem Hirvonenem. Při bezpečném náskoku na další soupeře vyhlásil tým strategii bezpečného dojezdu na prvních dvou místech, Hirvonen by proto neměl Loebovu pozici dnes ohrožovat. Francouz tak míří k 70. vítězství v kariéře. Třetí Dani Sordo ze Španělska ve fordu ztrácí minutu a tři čtvrtě, Östberg má více než tříminutové manko.

Tři ze sedmi sobotních testů vyhrál Loebův úhlavní rival Petter Solberg z Norska a po pátečním pádu z první pozice kvůli poškozenému vozu se vrátil do elitní desítky. Na devátém místě ztrácí na Prokopa skoro pět minut.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.