ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Česko bude letos reprezentovat 42 automobilových jezdců

Velikost textu:

Praha - Dvaačtyřicet automobilových jezdců bude v letošním roce oficiálně reprezentovat Českou republiku v mezinárodních závodech. Většina z nich podepsala smlouvy se zástupci Autoklubu České republiky (AČR), a získají tak jeho prostřednictvím dotace od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Martin Prokop
Martin Prokop

Většina závodníků podepsala smlouvy v Praze, Tomáš Enge, Martin Prokop nebo Josef Král ale z různých důvodu chyběli. Například Prokop se chystá v Argentině na start pátého závodu mistrovství světa v rallye. Pavel Valoušek, Otakar Krámský, Petr Bartoš, Roman Častoral, Jaroslav Kalný nebo Jaroslav Hošek byli ale osobně přítomni.

K podpisům smluv došlo později než v minulosti, AČR byl totiž ve sporu s ministerstvem ohledně takzvané národní autority pro motocyklový sport, který poznamenal i uvolnění dotací pro automobilisty. Po rezignaci ministra Josefa Dobeše se ale situace podle prezidenta AČR Romana Ječmínka zklidnila.

"Peníze ještě nemáme, ale podepsané smlouvy na granty již jsou, takže lze předpokládat, že peníze přijdou," řekl Ječmínek, podle kterého by měl Autoklub finance získat v řádech dnů. Podobná situace prý je i v motocyklovém sportu. "I tady už jsme absolvovali oponentní řízení," uvedl Ječmínek.

Jakou částku AČR celkem od ministerstva získá, nebyl schopen definovat. "Nesčítáme to. Dotace jsou rozděleny na jednotlivá sportovní odvětví," vysvětlil Ječmínek. Například v loňském roce činila státní podpora automobilového i motocyklového sportu 28 milionů korun.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.