ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
Rallye Šumava

Kopecký bude hájit domácí neporazitelnost

Velikost textu:

Praha - Automobilový jezdec Jan Kopecký se bude na nadcházející Rallye Šumava snažit o udržení letošní domácí neporazitelnosti. Člen továrního týmu Škoda Motorsport je favoritem i nadcházejícího třetího závodu mezinárodního domácího šampionátu, který se na Klatovsku a Vimpersku uskuteční dnes a v sobotu.

Jan Kopecký ve voze Škoda Fabia S2000
Jan Kopecký ve voze Škoda Fabia S2000

"Má poslední zkušenost s Rallye Šumava je stará již sedm let. České prostředí pro nás však není žádnou neznámou a společně se špičkovým zázemím továrního týmu chceme navázat na výkony z prvních dvou soutěží," uvedl Kopecký, který ještě Šumavu nikdy nevyhrál. Při svých předešlých startech navíc často nedojel do cíle a jeho maximem je třetí místo z roku 2005.

Jeho hlavní soupeři Roman Kresta, Václav Pech i Pavel Valoušek již dokázali šumavskou rallye vyhrát. Úřadující šampion Kresta dokonce třikrát. "Konkurence zůstává nesmírně silná a boj o nejpřednější pozice slibuje vyrovnanou bitvu. Alespoň tomu věřím, i když je mi jasné, že Honza Kopecký bude opět nesmírně rychlý a pro Vaška Pecha je západočeská Šumava zase domácím závodem," uvedl Kresta, který v letošní sezoně startoval jen na Valašské rallye, kde byl druhý, a v průběžném pořadí seriálu mu tak patří čtvrté místo.

Za stoprocentním Kopeckým je druhý Pech, který se na domácí rallye těší. "Šumava je pro nás srdeční záležitostí. Máme to sem z Plzně nejblíže ze všech závodů a je to poznat i na podpoře fanoušků kolem trati na všech rychlostních zkouškách," podotkl Pech, jenž rallye dvakrát v kariéře vyhrál. Stále se sžívá s novým speciálem Mini, s nímž letos startuje. "Ještě se ho učíme poznávat. Zejména speciální části vozu, jako jsou diferenciály, převodovka, středová spojka," řekl.

Pořadatelé rallye, která byla před rokem předčasně zrušena po smrtelné nehodě, připravili pro posádky trať s patnácti rychlostními zkouškami o celkové délce 175 km. Součástí programu bude i soutěž historických vozů. "Do hry určitě vstoupí i nevyzpytatelné dubnové počasí. Jen mám trochu obavy, co při horším počasí udělá s erzetami pole historiků jedoucích před námi," uvedl Krestův navigátor Petr Gross.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.