ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Hustopečskou rallye vyhrál Pech, favorit Kopecký nedojel

Velikost textu:

Hustopeče (Břeclavsko) - Václav Pech vyhrál Rallye Hustopeče, pátý díl mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích. Úřadující český šampion za volantem vozu Mitsubishi Lancer Evo IX vytěžil z technických potíží průběžného suverénního lídra Jana Kopeckého a po lednové Jänner rallye si připsal druhé letošní prvenství.

Jezdec Václav Pech s vozem Mitsubishi Lancer
Jezdec Václav Pech s vozem Mitsubishi Lancer

Favorizovaný Kopecký, který se letos zaměřuje na seriál IRC a v Česku poprvé představil svůj Peugeot 207 S2000, vyhrál deset z úvodních jedenácti rychlostních zkoušek a vedl s náskokem 50 sekund. Do dvanáctého testu ale nenastoupil kvůli úniku oleje a vedení přepustil Pechovi. "Došlo k velkému úniku oleje z motoru. Jelikož agregát je nový, nechtěli jsme riskovat jeho poškození a raději skončili," uvedl Kopecký.

Pech ve zbývajících třech zkouškách uhájil těsný náskok před Romanem Krestou, kterému nakonec o pouhé 3,2 sekundy přetrhl šňůru tří vítězství v českých soutěžích. V čele šampionátu se Kresta ale bezpečně udržel, Pech se posunul na druhé místo před Pavla Valouška, který soutěž nedokončil.

"Od začátku jsme se soustředili na souboj s Romanem. Bylo jasné, že Honza Kopecký bude rychlejší, pokud se mu něco nestane. Před posledními průjezdy erzet jsme věděli, jakých časů jsme my a Roman schopni dosahovat. A bylo nám jasné, že pokud pojedeme jako v předešlých zkouškách, měli bychom vedení udržet. Nevyhnuli jsme se sice drobným zaváháním, ale i tak nám to stačilo," uvedl spokojený Pech.

Také Kresta se v cíli tvářil spokojeně, přestože jeho závěrečný nápor nevedl k vítězství. Vyhrál poslední tři zkoušky rallye, ale podle svých slov neútočil za každou cenu. "Nechtěl jsem jet přes svůj limit. Samozřejmě jsem se pokusil o tlak, ale nevyšlo to. Všechno rozhodlo moje zaváhání v první zkoušce soutěže, kde jsem se otočil do protisměru a ztratil deset patnáct sekund," řekl Kresta.

Třetí místo obsadil už s více než tříminutovým odstupem Jan Jelínek, všichni medailisté řídili Mitsubishi Lancer Evo IX. Náročnou soutěž s častým střídáním povrchů dokončilo pouhých 25 z 51 startujících posádek.

Výsledky:

1. Pech, Uhel 1:51:32,0, 2. Kresta, Gross -3,2, 3. Jelínek, Kotěna -3:27,1, 4. Arazim, Gál -4:00,5, 5. Trojan, Řihák (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) -4:24,5, 6. Triner, Achsová (Subaru Impreza Sti) -5:38,4.

Průběžné pořadí (po 5 z 9 soutěží): 1. Kresta 183, 2. Pech 156, 3. Valoušek (Mitsubishi Lancer Evo IX) 114, 4. Trojan 61, 5. Peták (Peugeot 207 S2000) 45, 6. Orsák (Mitsubishi Lancer Evo IX) 40.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.