ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Sáblíková zkusila formuli, touží překonat 300 km/h

Velikost textu:

Brno – Martina Sáblíková miluje rychlost nejenom na bruslích. Na Masarykově okruhu v Brně si včera vyzkoušela hodně silný závodní vůz. V budoucnu by na stejném místě navíc chtěla atakovat svůj vlastní rychlostní rekord.

Martina Sáblíková usedá do formule
Martina Sáblíková usedá do formule

Čtyřiadvacetiletá letošní dvojnásobná mistryně světa si nejprve vyzkoušela vůz Radical jako spolujezdkyně závodníka Radka Bareše, pak už ale usedla za volant a tři sta koní uvedla do provozu sama. "Ze začátku jsem se hodně bála, protože jsem to auto řídila poprvé v životě, ale potom už to bylo lepší," prozradila Sáblíková.

Svůj rychlostní rekord za volantem 295 km/h sice nepřekonala, na rovince vytáhla nejvíce zhruba 200 km/h, přesto musela odpovídat na dotazy, zda nechce kromě kola a bruslí zkusit také závody na okruzích. "V nejbližších dvou nebo třech letech asi ne, ale pak kdo ví. Možná by mě to i lákalo. Možná bych si chtěla překonat rekord a jet přes 300 km/h," uvedla Sáblíková.

Její trenér Petr Novák zůstal při hodnocení nekompromisní. "Držela z mého pohledu docela dobrou stopu v zatáčkách, ale stejně jako když jede na bruslích světový rekord, říkám: 'Hele, mohlo to být ještě lepší,'" prohlásil.

přehrát video
Sáblíková na Masarykově okruhu
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.