ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Loeb vyhrál pošesté Mexickou rallye a zvýšil vedení v MS

Velikost textu:
aktualizováno 11. 3. 2012 20:41

León (Mexiko) - Francouzský pilot Sébastien Loeb na citroënu vyhrál pošesté za sebou Mexickou rallye, třetí díl mistrovství světa v automobilových soutěžích. Osminásobný světový šampion po druhém vítězství v sezoně a celkem už 69. v kariéře zvýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb

Loeb se na mexické šotolině dostal do vedení v šesté z celkem 24 rychlostních zkoušek a první místo už nepustil. Záda mu kryl jeho nový týmový kolega Mikko Hirvonen z Finska, jenž dojel druhý s odstupem 42,4 sekundy. Bývalý jezdec Fordu je druhý i celkově, za svým bývalým velkým soupeřem v hodnocení MS zaostává o 16 bodů.

Třetí místo obsadil poslední "předloebovský" mistr světa Petter Solberg, jenž na fordu ztratil už více než dvě minuty. Norskému pilotovi pomohla k třetí příčce nehoda Jariho-Mattiho Latvaly, jenž šel v třetí erzetě od konce se svým fordem přes střechu a musel kvůli poškozenému rámu odstoupit.

První neevropská rallye letošního mistrovství světa se jela bez české účasti. Seriál pokračuje za tři týdny v Portugalsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.