ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Smrž je s prvními testy spokojený

Velikost textu:

Phillip Island (Austrálie) - Osmý čas zajel český motocyklista Jakub Smrž na okruhu Phillip Island, kde druhým dnem pokračovaly testy před blížícím se začátkem mistrovství světa superbiků. Oproti pondělí si pilot česko-italského týmu Effenbert-Liberty Racing o tři desetiny sekundy pohoršil, o dosažení nejlepšího času ale podle něj zatím nešlo. Nový ročník MS superbiků začne na Phillip Islandu příští týden.

Jakub Smrž
Jakub Smrž

"První dva dny se mi jezdilo velmi dobře. Po dlouhé přestávce si opět zvykám na motorce a snažíme se najít co nejlepší nastavení plus zkoušíme různé možnosti. Časy jsou dobré, pokroky taky," pochvaloval si Smrž na facebooku.

Nejlepšího času dosáhl Španěl Carlos Checa, který o desetinu sekundy předstihl v pondělí nejrychlejšího Toma Sykese z Velké Británie.

Na okruhu se podle předpokladů neobjevil Američan John Hopkins, který si v pondělí při pádu zlomil pravou ruku. Osmadvacetiletý jezdec, jenž v lednu absolvoval operaci, při níž přišel o dva klouby na prstu stejné ruky, odletěl do USA, kde se má podrobit dalším vyšetřením. Poté bude jasné, zda se objeví na startu prvního závodu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.